Wiadomości Branżowe

Zakończenie programu LeoPraktyki 2011 w Generali

Generali zakończyło kolejną edycję organizowanych już od kilku lat letnich praktyk dla studentów Nadesłanych zostało 340 aplikacji z całej Polski Z 12-stu praktykantów aż 9-ro będzie kontynuować współpracę z
  • Generali zakończyło kolejną edycję organizowanych już od kilku lat letnich praktyk dla studentów
  • Nadesłanych zostało 340 aplikacji z całej Polski
  • Z 12-stu praktykantów aż 9-ro będzie kontynuować współpracę z Generali

Warszawa, 05 września 2011. Generali zakończyło kolejną – siódmą już edycję letnich praktyk dla studentów. Program praktyk jest integralną częścią strategii personalnej Grupy Generali. Poprzez praktyki Ubezpieczyciel pragnie dotrzeć do studentów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, nastawionych na dalszy rozwój i jednocześnie zainteresowanych branżą ubezpieczeniową.

Nabór na letnie praktyki w centrali Generali w Warszawie ogłaszany był na stronie internetowej Generali oraz na stronach portali współpracujących z ubezpieczycielem. Informacje o programie „LeoPraktyki” pojawiły się m.in.: na portalach: students.pl. stepstone.pl, Facebook.

Dwumiesięczny program adresowany był do studentów ostatnich lat studiów. Do Generali nadesłanych zostało z całej Polski 340 aplikacji. W tej edycji „LeoPraktyk” wzięło udział osiem departamentów Generali.

Każdy z nich wyznaczył opiekuna, pod okiem którego studenci mogli poznać specyfikę pracy w międzynarodowej firmie, jaką jest Generali oraz zapoznać się z tematyką i funkcjonowaniem poszczególnych działów. Praktykantom powierzane zostały do realizacji konkretne zadania tak, aby mogli wspierać pracowników firmy w ich codziennej pracy i jednocześnie sami zdobywać cenne doświadczenie. Praktykanci uczestniczyli także w cyklicznych spotkaniach organizowanych przez Departament Personalny, które pozwoliły im zdobyć wiedzę z różnych obszarów firmy ubezpieczeniowej oraz nawiązać bliższe znajomości podczas realizacji zadań i gier integracyjnych.

W tegorocznej edycji „LeoPraktyk” wzięło udział dwunastu studentów. Dziewięciorgu z nich zaproponowano pozostanie w firmie.

LeoPraktyki są doskonałym początkiem kariery zawodowej. Warto zaznaczyć, że w tym roku  trzem praktykantom program umożliwił rozpoczęcie stażu aktuarialnego niezbędnego do zdobycia polskiej licencji Aktuariusza” – podkreśla Katarzyna Rudzka-Kowalska, Dyrektor Departamentu Personalnego w Generali.

Po zakończeniu praktyki Generali przeprowadza wśród jej uczestników ankiety oraz prosi o przygotowanie raportów końcowych będących dla firmy cennym źródłem informacji oraz inspiracji do dalszego rozwoju programu dedykowanego studentom.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy