Wiadomości Branżowe

Znamy zwycięzców IX edycji konkursu EYe on Tax

Teaser

Finał ogólnopolskiego konkursu EYe on Tax organizowanego już od 9-ciu lat przez firmę doradczą EY rozstrzygnięty. Wzorem lat ubiegłych, konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych ? aż 560 zespołów z całej Polski zgłosiło w nim swój udział. Najlepsza okazała się 4-osobowa drużyna ?Ernest Gang? z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zwycięzcy będą mogli odbyć płatne praktyki w dziale Doradztwa Podatkowego EY i zdobywając doświadczenie - zapoznać się ze specyfiką pracy w branży doradczej.

Agnieszka Tałasiewicz, Partner w dziale Doradztwa Podatkowego EY: Uczestnicy konkursu znów nas zaskoczyli wysokim poziomem zaprezentowanej wiedzy podatkowej. Zmierzyli się z zadaniami stawianymi profesjonalnym doradcom podatkowym, zyskując dzięki temu przedsmak pracy w tej branży. Studenci wykazali ogromne zainteresowanie naszą inicjatywą ?  udział w konkursie traktują bardzo poważnie, a dla niektórych jest to niewątpliwie przepustka do kariery zawodowej. To pokazuje również jak dużym zainteresowaniem i prestiżem cieszy się zawód doradcy podatkowego. Najlepsi mają możliwość odbycia płatnych praktyk w EY, które często prowadzą do podjęcia stałej pracy w naszej firmie.

Konkurs, rozpoczęty jesienią minionego roku, składał się z trzech etapów. W pierwszym z nich uczestnicy analizowali zadania przygotowane przez doradców podatkowych. Następnie brali udział w wirtualnych warsztatach organizowanych przez EY i rozwiązywali studia przypadków, w których musieli wykazać się znajomością polskiego prawa podatkowego. 12 najlepszych drużyn spotkało się w finale konkursu, który odbył się 16 stycznia br. w Warszawie. Trzyczęściowy finał dogłębnie sprawdził wiedzę podatkową studentów, a jego końcowa część przybrała formę rozprawy sądowej ? wyłonione zostały dwie najlepsze drużyny, które rywalizowały ze sobą jako strony w symulacji rozprawy przed sądem administracyjnym.

Finałowej rozprawie przewodniczył prof. zw. dr hab. Zbigniew Kmieciak, Kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego Porównawczego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. W skład jury weszli eksperci z działu Doradztwa Podatkowego EY: Agnieszka Tałasiewicz (Partner) i Michał Goj (Dyrektor) oraz zaproszeni goście: prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, kierownik Katedry Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Katedry Prawa Finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Joanna Ziemiecka, redaktor, Wydawnictwo C.H. Beck.

Zakończoną właśnie edycję konkursu EYe on Tax wygrała 4-osobowa drużyna ?Ernest Gang? - studenci Wydziału Finansów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie: Monika Falana, Zuzanna Litewka, Przemysław Morgaś, Jan Zalewski. Zwycięzcy dostali nagrodę pieniężną w wysokości 24 tys. zł do podziału, możliwość odbycia płatnych praktyk w dziale Doradztwa Podatkowego EY, vouchery na szkolenia w EY Academy of Business, jak również nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów konkursu.

Monika Falana ze zwycięskiej drużyny ?Ernst Gang? przyznaje: Zwycięstwo w konkursie to nie tylko cenne nagrody. Już sam udział to niezapomniane doświadczenia i możliwość poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach - zarówno współzawodników, jak i tych, którzy od dawna podążają ścieżką, którą sama chcę wybrać. Dzięki przygotowaniom do konkursu, a także podczas samego finału, utrwaliłam i poszerzyłam swoją wiedzę na temat podatków. Dodatkową niewątpliwą zaletą konkursu jest to, że oprócz umiejętności twardych sprawdza on również umiejętności miękkie ? jak np. zdolność radzenia sobie ze stresem czy pracę w zespole; te umiejętności, jak wiadomo, są bardzo pożądane przez potencjalnych pracodawców. Wygrana jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, niemałą niespodzianką i traktuję ją jako ?światełko w tunelu? kariery zawodowej. EYe on Tax jest niesamowitą okazją dla młodych, ambitnych ludzi zainteresowanych tematyką podatkową i szczerze zachęcam wszystkich do skorzystania z tej niepowtarzalnej szansy w kolejnych latach.


Anna Woźniak, Menedżer ds. Rekrutacji w EY podsumowuje: Konkurs EYe on Tax to jedna z wielu inicjatyw EY organizowanych od lat z myślą o studentach. Nawiązujemy relacje z osobami, które interesują się tematyką związaną z usługami naszej firmy. Środowisko akademickie spotyka się tutaj z przedstawicielami branży, a młodzi ludzie jeszcze na etapie studiów mogą sprawdzić swoje umiejętności,  zdobyć cenne doświadczenie i poznać specyfikę pracy branży doradczej. 

Kolejna edycja konkursu EYe on Tax planowana jest na jesień 2014 roku.

Więcej informacji na stronie: www.ey.com.pl/EYe_on_Tax

 

O firmie EY

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.

Nazwa EY odnosi się do firm członkowskich Ernst & Young Global Limited, z których każda stanowi osobny podmiot prawny. Ernst & Young Global Limited, brytyjska spółka z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (company limited by guarantee) nie świadczy usług na rzecz klientów.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl

 

Informacje o pracodawcy

Od lat doradcza firma EY zajmuje pozycję lidera w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców na polskim rynku. W 2013 roku firma po raz kolejny zdobyła m.in. tytuł ?Pracodawcy Roku? w rankingu AIESEC, tytuł ?Idealny pracodawca? w rankingu Universum, zajęła również pierwsze miejsce w badaniu MBE Student Index (kategorie: Audyt, Doradztwo Podatkowe, Doradztwo Biznesowe, Zarządzanie Ryzykiem, Księgowość i kontroling), a także pierwsze miejsce w badaniu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA - jako najbardziej atrakcyjne i najczęściej wybierane miejsce pracy przez studentów prawa. We wrześniu 2013 roku firma EY została uznana w badaniu Universum ?World?s Most Attractive Employers? za najbardziej atrakcyjnego pracodawcę na świecie wśród firm świadczących profesjonalne usługi. 

Źródło EY. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy